top of page

POŁOŻENIE

Inwestycja znajduje się w północnej części miasta Żyrardów na Nizinie Środkowomazowieckiej w odległości 40 km od Warszawy i 90 km od Łodzi.
Miasto posiada dobrą komunikację miejską, kolej oraz sąsiedztwo autostrady A2.

MIESZKAJ-ŻYRARDÓW

REKREACJA

Żyrardów jest miastem oferującym wiele atrakcji turystycznych i miejsc do odpoczynku. Osiedle zlokalizowane jest w rozwijającej się cichej dzielnicy na obrzeżach miasta z dala od zgiełku miasta. Działka znajduje się w odległości
6 km od autostrady A2 i 3 km od przystanku kolejowego.

 

W zachodniej części miasta znajduje się Bolimowski Park Krajobrazowy z 15 ścieżkami edukacyjnymi i 23 szlakami turystycznymi oraz Zalew Żyrardowski
z plażą, kąpieliskiem i miejscem do wędkowania.

ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Żyrardów dzięki oryginalnej zabudowie jest miastem, w którym można przenieść się w czasoprzestrzeni. W mieście dominuje czerwona cegła z XIX wieku, z której zostały wybudowane budynki fabryki wyrobów lnianych oraz towarzyszące budynki magistratu, szpitala, szkoły i kościoła. Aż 296 obiektów znajdujących się na terenie miasta jest wpisanych do rejestru zabytków, a osada fabryczna to jedyny w całości zachowany zespół urbanistyczny miasta przemysłowego w Europie.
 

Na uwagę zasługuje także secesyjny XIX-wieczny pałacyk, położony w zabytkowym parku im. Karola Ditricha, w którym kilkanaście drzew zostało uznanych za pomniki przyrody. Przez park przepływa rzeczka Pisia Gągolina.

bottom of page